Ktoś kto zna się lepiej na finansach niż Ty

Ludzie mają różne specjalizacje. Jedni są dobrymi lekarzami, inni prawnikami a jeszcze inni świetnie gotują. Jeśli wśród społeczeństwa grupa wobec której wyraża się raczej nieufność. Chodzi mianowicie o doradców finansowych. Malkontent mógłby przeprowadzić krótki eksperyment logiczny aby udowodnić, że tak naprawdę doradcy finansowi to jedna wielka ściema. No bo gdyby doradcy finansowi tak dobrze znali się na pieniądzach to większość z nich była by już bogata i nie musiałaby pracować. Jednak jeśli przyjrzymy się temu zawodowi bliżej to zobaczymy, że nie ma to swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Zawodowy doradca finansowy

I nie oszukujmy się – to z jakim doradcom finansowym mamy do czynienia tez ma znaczenie. Są  tacy, którzy ledwo zdali maturę i zostali niejako wciągnięci w dziwne instytucje finansowe szkolące ludzi bez pojęcia o ekonomi. Tacy ludzie w ciągu niespełna dwóch lat legitymują się jakoby byli doradcami finansowymi podczas gdy ich wiedza tylko nieznacznie wykracza poza to co statystyczny kowalski wie o finansach. Co innego kiedy do czynienia mamy z prawdziwymi zawodowcami. Ekonomiści po studiach, z odpowiednimi kursami a przede wszystkim z odpowiednim doświadczeniem to może nie gwarancja sukcesu ale zwiększenie szansy na ten sukces. Trzeba zauważyć, że jeszcze nikt nie nauczył się dobrze rozporządzać pieniędzmi nie mając w tym doświadczenia. Mówiąc krótko: dobry doradca to taki, który w sowim życiu ulokował już pewne środki i zrobił to z sukcesem.

doradcafinansowy

Dlatego jeśli już chcemy, żeby ktoś pomógł nam ulokować własne pieniądze powinniśmy skorzystać  z pomocy kogoś naprawdę doświadczonego. Kogoś kto zna wartość pieniądza  Anie tylko słupki i wykresy. Kogoś kto zdaje sobie sprawę, że za pieniędzmi nie stoi tylko bilans finansowy ale ciężka praca ludzi. Warto przy tym zdać sobie sprawę, że nawet najlepszy doradca finansowy nie jest nieomylny. To także są ludzie, którzy prognozują na podstawie bądź co bądź niejasnych niekiedy przesłanek i także im zdarzy się popełnić błąd. Dlatego warto dokładnie zbadać rynek i poczytać opinie o danych doradcach – rozjaśni nam to sytuacje i zminimalizuje ryzyko błędu.