Oszczędź wybierając hosting adekwatny do Twoich potrzeb

Czy istnieją dodatkowe funkcje w ramach wyboru pakietu webhostingowego?

To zależy całkowicie od dostawcy usług hostingowych. Niektóre hosty daje dodatkowe funkcje, takie jak darmowe domeny; konta e-mail dla domen; system zarządzania treścią (CMS); Google Adwords na określoną stawkę (np. 250zł – od nas zależy jak szybko je wydamy) lub inną formą reklamy; opcjję kopii zapasowej strony; funkcje społecznościowe, takie jak fora, tablice ogłoszeń; narzędzia do budowy strony z darmowymi szablonami stron internetowych pasujące np. dla działalności e-commerce. Wybór systemu operacyjnego (OS), w tym Windows, Linux i Java hosting.

Adresy www za grosze

Niektórzy dostawcy usług hostingowych zapewniają nawet specjalny pakiet, który obejmuje wszystko, co możesz zrobić z własną stronę internetową, np. narzędzia do kreowania witryny o nazwie EasySite dla strony internetowej, która zawiera takie funkcje jak „przeciągnij i upuść” czy e-mail wraz z ponad 10000 szablonów dla stron, mających takie cechy jak: mapy, wideo, obsługę flash, integrację z siecią społecznościową i funkcji e-commerce.

Jakie są rodzaje hostingu dla użytkowników?

Nie wszystkie osoby, a nawet przedsiębiorstwa, wymagają takiej samej usługi hostingu. Dobra firma hostingowa oferuje różne rodzaje opcji dla sieci, a także pomóc przeniesienia się na inny plan hostingowy z rozwojem prowadzonej witryny

Hosting dzielony

Jak sama nazwa wskazuje, kilku webmasterów dzieli przestrzeń na jednym serwerze. Tego typu hosting plan jest dobry dla małych czasowych witryn e-commerce, stron statycznych lub osobistej stronie internetowej, która wymagają rozwiązania hostingowe efektywnego kosztowo. Strony internetowe, na poziomie podstawowym nie potrzebują złożonych funkcje wydajnościowych, a tym samym, dzielony hosting może zaspokoić potrzeby, bez konieczności płacenia dużych sum pieniędzy.

Hosting z dedykowanym serwer – serwer dedykowany w całości dla Twojej strony jest stosunkowo drogi. Ten rodzaj usług hostingu WWW jest najbardziej odpowiedni dla stron internetowych, które przyciągają większy ruch i nie mogą sobie pozwolić na to, aby obniżył się ze względu na cele biznesowych, takich jak te zakładane dla e-commerce

Chmura serwera hostingowego dla przeciętnego użytkownik

W oparciu o innowacyjne technologie cloud computing czy cloud hosting jest wykonywany przez wielu serwerów wzajemnie połączonych ze sobą. Zobacz więcej na ten temat: hosting node.js Jest to w przeciwieństwem do wspólnego lub dedykowanego serwera hostingowego, które są dostarczane za pośrednictwem tylko jednego serwera. W wielu serwerów działających jako pojedynczy system ma to wiele zalet, takich jak równoważenie obciążenia, bez pojedynczego punktu awarii. Brak oparcia się na jednym serwerze, dać może teoretycznie większe bezpieczeństwo. Jest to również opłacalne rozwiązanie hostingowego, gdyż witryny WWW płacą opłaty za usługę hostingu w chmurze, na podstawie zużycia.