Rachunkowość dla małych firm

Opracowanie planu marketingowego to jedna z najważniejszych rzeczy w przypadku młodego przedsiębiorstwa. W porządku jest, że każdy spec ds. marketingu chce osiągnąć cele, natomiast firmy księgowe mogą przygotować pisemny plan dla Twoich inicjatyw marketingowych i warto dobrze im się przyjrzeć, gdyż finanse na koniec dnia wydają się być jednak najważniejsze.

Jakie są cele biznesowe firmy?

Dołącz swoje cele biznesowe w planie marketingowym. Na przykład, jeśli chcesz dotrzeć do małych firm z co najmniej 30 pracownikami, warto o tym pomyśleć. Jeśli chcesz sprzedawać produkty lub usługi dla osób, które potrzebują pomocy podatkowej, zapisz to w planie marketingowym. Warto zrobić kompletną analizę SWOT. Twój plan marketingowy powinien zawierać ocenę mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń (SWOT), które wpływają na firmę księgową.

Promocja usług wśród potencjalnych klientów

Nawiąż współpracę z dotychczasowymi klientami. Poproś ludzi i firmy, z którymi pracujesz aby polecili przyjaciela lub kolegę – jest to bezpłatne i nie wymaga wiele wysiłku. Warto na początku oferować zniżki i promocje dla klientów, którzy wam pomagają w pozyskiwaniu nowych klientów, którzy to z kolei będą solidnym motorem napędowym całego mechanizmu jakim jest firma księgowa lub biuro rachunkowe. Weźmy na przykład 10 procent zniżki dla rozliczenia miesięcznego dla każdego klienta, który odnosi się do nowego klienta w stosunku do Twojej firmy księgowej.

Usługi księgowe potrzebują marketingu

Co należy zrobić by zdobyć klientów dla firmy rachunkowej?

Marka Twojej firmy księgowej. Twoja marka to sposób definiowania siebie. Obejmuje ona swoją misję, wartości, logo i biznesowe praktyki. Warto zatroszczyć się o jej prawidłowy rozwój aby na rynku jawić się po prostu jako ekspert, który doskonale rozumie swoje zadanie. Poprawa lub rozwijanie materiałów marketingowych. Spójrz na swoje biuletyny, broszury, wizytówki i inne materiałami i zastanów się czy są atrakcyjne dla klientów – także z sektora B2B. Rozważmy pracę projektowania graficznego dla Twojej firmy, która naprawdę może pomóc wyróżniać Twoje materiały. Upewnij się, że materiały dokładnie odzwierciedlają to, cym Twoja firma jest i kim jesteś. Wszystkie Twoje marki powinny być spójne. To dość ważne i radzimy abyś o tym pamiętał. Opracuj lub popraw swoją stronę. Wiele osób korzysta z witryn, aby dowiedzieć się więcej informacji o firmie.  Nie ma sensu powtarzać utartych schematów. Napisz o szczegółach – co dokładnie robicie dla klientów. Zwiększ swoją sieć. Dołącz do lokalnej Izby Handlowej i uczestnicz w wielu wydarzeniach, jeśli możesz. Bądź w kontakcie ze wszystkimi, którzy wydadzą Ci się interesujący. Całkiem możliwe, że uda Ci się pozyskać dużych klientów, których miesięczna obsługa przyniesie Ci 10 razy więcej pieniędzy niż z obsługi małych firm. Zostań członkiem lokalnych i krajowych stowarzyszeń zawodowych lub organizacji społecznych. Dyskutuj na temat firm księgowych i świadczonych usług. Zacznij blogowanie. Nie tylko pozwali to pozostać w kontakcie z klientami i potencjalnymi klientami, możesz zareklamować swoją firmę księgową jako lidera w branży rachunkowości i finansów.