Zaoszczędź na ubezpieczeniach

W naszym życiu tyle się dzieje. Są chwile dobre, jak zakup mieszkania, nowego samochodu, narodziny, podróż zagraniczna. Ale są również chwile smutne. W radio, telewizji często słyszymy o wypadkach. Są to wypadki różnego rodzaju. Czasem ktoś na kogoś napadł, czasem jest to wypadek samochodowy, czasem gdzieś miała miejsce eksplozja. A niekiedy było to jeszcze coś zgoła odmiennego, ale groźnego. Przeważnie myślimy, że to wszystko dzieje się gdzieś obok nas. Niestety, nie jest tak. To się dzieje obok nas. Może się tak zdarzyć, że kolega, z którym chodzimy do pracy lub szkoły złamie rękę. I to obok nas. A my będziemy w szoku.

Rozplanuj wydatki z głową

Pół biedy jeżeli wiemy jak udzielić pierwszej pomocy. Takie rzeczy są przerażające. Nic więc dziwnego, że przeważnie je odrzucamy. W końcu takie informacje mogą zasiać w nas strach i odebrać chęć do wychodzenia z domu. Ale spokojnie, wystarczy się ubezpieczyć. Na rynku dostępne są przeróżne ubezpieczenia od przeróżnych zdarzeń. Bez względu na to czy chodzi o nasze mieszkanie, nasz nowy samochód, zdrowie i życie zarówno nas, jak również całej rodziny, podróże zagraniczne – mamy szeroki wybór różnego rodzaju ubezpieczeń. A jeżeli nie wiemy co wybrać to poszperajmy w internecie. Firm ubezpieczeniowych jest obecnie od zatrzęsienia. Niekiedy dzwonią one do nas oferując jakieś ubezpieczenie od czegoś. A niekiedy może się tak zdarzyć, że spotkamy gdzieś na mieście naszego dawnego znajomego, który pracuje w ubezpieczeniach. I będzie chciał nam coś zaoferować. Czasem w ten sposób możemy zyskać cenne ubezpieczenie. Choć trzeba przyznać, że niekiedy jest to strata czasu. Ale cóż – nasz znajomy też ma prawo zarobić. Niektórzy przecież z tego żyją. No właśnie, kiedy zaczepi nas miły pan lub miła pani chcąc sprzedać ubezpieczenie bądźmy wyrozumiali. On lub ona chce po prostu zarobić. Podobnie zresztą jak i my, ale w odmienny sposób, uczciwy. Ciekawym rodzajem ubezpieczania się jest ubezpieczenie assistance.

ubezpiecz2
Uważaj co podpisujesz

Ten rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia ma zapewniać określoną pomoc. I może to być pomoc techniczna, medyczna lub innego rodzaju pomoc. Rzecz jasna chodzi tutaj o udzielenie pomocy w przypadku nieoczekiwanych, ale bardzo nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Istnieje też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak sama nazwa wskazuje chodzi o ubezpieczenie i udzielenie nam pomocy, gdy przydarzy nam się coś złego. Ubezpieczyć możemy również nasze mieszkanie lub samochód. Zresztą jeśli posiadamy samochód to musimy obowiązkowo wykupić OC. A tutaj również mamy duży wybór. Rodzaj i wysokość OC zależy od rodzaju i rocznika naszego samochodu, jak również firmy, u której owo ubezpieczenie wykupujemy. A jeżeli najmujemy się do pracy to nasz pracodawca zobligowany jest odprowadzać składki na tzw. grupowe ubezpieczenie na życie. To jeszcze zależy od rodzaju umowy i innych ustaleń. Ale w końcu w pracy też nam się może coś zdarzyć. Cóż, wszędzie coś się może zdarzyć, choć nie musi. Dlatego zamiast wpadać w panikę – wykupmy ubezpieczenie. Szczególnie jeśli mamy jakąś tanią ofertę.