Czy zasiłki zasiłek rodzinny Kinderbijslag można odliczyć od podatku?

Odprowadzanie podatków oraz rozliczanie się z urzędem skarbowym jest obowiązkiem każdego. Jednak obowiązki oraz procedury związane z tym procesem mogą znacznie różnić się od siebie w zależności od kraju, w którym pracuje podatnik. Różne są ulgi, odliczenia oraz zasiłki przysługujące całym rodzinom lub pojedynczym osobom. W Holandii na przykład przyznawany jest zasiłek rodzinny Kinderbijslag.

Dla kogo dodatkowe wsparcie finansowe kinderbijslag?

Zasiłek rodzinny w Holandii jest wsparciem finansowym dla osób, które zdecydowały się założyć lub powiększyć swoją rodzinę na terenie tego państwa. Jest to wsparcie, które ma na celu zachęcanie obywateli Holandii do posiadania potomstwa. Zapomoga od państwa nie jest jednak przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodowitych mieszkańców Holandii, którzy mają tamtejsze obywatelstwo. O holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag mogą ubiegać się osoby, które pracują legalnie na terenie Holandii lub prowadzą w tym kraju własną działalność gospodarczą. Wymogiem jest odprowadzanie podatków w Holandii. Osoba, która ubiega się otrzymanie tego wsparcia finansowego, musi mieć udokumentowane odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne w Holandii z co najmniej trzech miesięcy.

holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag

Wysokość tego zasiłku rodzinnego jest zależna od wieku dziecka. Wraz z upływem lat na dziecko przysługuje większa kwota, co wynika z rosnących potrzeb oraz wydatków związanych między innymi z edukacją dzieci. Zasiłek można pobierać od narodzin dziecka do jego siedemnastych urodzin. Warunkiem koniecznym, poza odprowadzaniem składek w Holandii, jest uczęszczanie przez dziecko do szkoły. Zasiłek wypłacany jest przez holenderski odpowiednik ZUS-u i wypłacany jest kwartalnie, a nie miesięcznie, jak w większości państw, które również oferują tego typu wsparcie dla rodzin z dziećmi. Zasiłek przysługuje również dzieciom o różnym stopniu niepełnosprawności zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Osoby, które rozliczają swoje podatki w Holandii, mogą ubiegać się o wypłacanie kinderbijslag również na dzieci przysposobione oraz na dzieci współmałżonka.

Skorzystaj z usług profesjonalistów, aby dowiedzieć się wszystkiego o rozliczaniu kinderbijslag

Uzyskiwany zasiłek rodzinny w Holandii należy uwzględnić w swoim zeznaniu podatkowym w odpowiedni sposób. Jest to wsparcie finansowe, które rządzi się swoimi prawami i należy przestrzegać konkretnych zasad w tym procesie. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać i zastanawiasz się, czy możesz odliczyć holenderski zasiłek rodzinny kinderbijslag od podatku, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dobrym wyborem będzie przedsiębiorstwo Tax-Pol, które powstało z myślą o wsparciu Polaków, którzy zdecydowali się podjąć pracę poza terenem kraju i potrzebują pomocy z rozliczaniem uzyskanych za granicą przychodów.

zasiłek rodzinny Kinderbijslag

Firma Tax-Pol pomoże Ci uporać się ze wszystkimi procedurami, przedstawi Ci listę koniecznych do przedstawienia zaświadczeń oraz kwitów. Pomogą Ci nie tylko odpowiednio rozliczyć podatki oraz odliczyć wszelkie ulgi i zasiłki, ale również w razie potrzeby wesprą Cię w procesie ubiegania się o pomoc finansową dla rodzin z dziećmi lub inne zapomogi finansowe przeznaczone dla osób, które pracują na terenie danego kraju. W tego typu firmach pracują specjaliści z doświadczeniem. Znają oni obowiązujące prawo podatkowe w danym kraju i wiedzą, jakich procedur należy przestrzegać i jakich formalności trzeba dopilnować. Dzięki temu rozliczenie podatku oraz odliczenie wszelkich ulg przebiegnie bardzo szybko i sprawnie, i bez jakichkolwiek nieścisłości, które mogłyby przynieść negatywne skutki i pociągnąć Cię do odpowiedzialności finansowej.


Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

zwrot podatku z Belgii
zwrot podatku Niemcy
podatek zapłacony w Holandii
Jak obliczyć podatek dochodowy w Belgii? Będąc zatrudnionym w Polsce, ale pracując w Niemczech mogę ubiegać się o zwrot podatku? Kiedy otrzymam zwrot podatku z Holandii?
Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu