Jak kupować z Państwa Środka?

Dzięki nowym technologią i posiadaniu Internetu, zakupy nawet w tak odległym kraju jak Chiny, nie stanowi dla nas większego problemu. Zobacz jakich zasad przestrzegać, żeby nasze zakupy lub import produktów był jak najbardziej bezpieczny.

Rozpoznaj rynek

Warto poszukać w Chinach takich serwisów Internetowych, których jednym z języków jest Polski lub Angielski. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy produkt, którego szukamy. Pamiętajmy również, żeby sprawdzić ceny w chińskich porównywarkach cen, będziemy mieć pewność, że kupujemy rzeczywiście najtańszy towar. Oczywiście nie lekceważmy rodzimego rynku. Warto sprawdzić czy u nas nie kupimy takiego produktu w takiej samej cenie, bo wtedy cała operacja się nie opłaca.

Niska cena

Wiele osób decyduje się na import z Chin, ponieważ są dużo tańsze niż te dostępne w Polsce, czy też na rynku europejskim. Warto pamiętać jednak, że za niska cena, może też oznaczać, że ktoś chce nas oszukać. Jeśli kupujemy jednorazowo nie ma problemów. Jednak jeśli zamierzamy kontynuować zakupy z danym tanim sprzedawcą, po kilku udanych transakcjach, może on sprzedawać nam towar niezgodny z opisem lub w ogóle go nie wysyłać.

Inne koszty

Pamiętajmy również, że za import towarów z poza strefy Unii, będziemy musieli zapłacić cło oraz podatek Vat. Obowiązuje on na towary o wartości powyżej 150 euro. Jeśli nasza paczka ma niższą wartość, to nie zapłacimy dodatkowej kwoty. Zaniżając jednak specjalnie wartość przesyłki, możemy natknąć się na celnika, który zweryfikuje i wyceni zawartość przesyłki, a wtedy na pewno zapłacimy i to jeszcze w dodatku może być kara.

Przelewy

Pamiętajmy też, że płacimy w innej walucie, warto jest więc mieć konto walutowe. Możemy również zakupić dolary w internetowych kantorach i nimi płacić bezpośrednio sprzedawcy chińskiemu. Dzięki temu przeliczanie nie nastąpi kilkakrotnie, co nam pozwoli zaoszczędzić dodatkowe środki.

Zwrot towaru?

Należy również zwrócić uwagę, jak wyglądają warunki zwrotu i gwarancji towaru. Nie zawsze muszą obejmować wszystkie kraje. Pamiętajmy, że Chińczyków nie obowiązuje rygorystyczne prawo Unii Europejskiej, więc niekoniecznie zawsze możemy dostać nasze pieniądze, czy też inny towar.

Jeśli więc kupujemy w Chinach, pamiętajmy o kilku poradach. Przede wszystkim rozeznajmy się, jak wygląda sytuacja na rynku i gdzie możemy kupić najtaniej. Nie nabierajmy się także na super niskie ceny i pamiętajmy o dodatkowych kosztach, które musimy pokryć. Czytajmy również dokładnie umowy, ponieważ nie zawsze będziemy mogli zwrócić felerny towar.

Więcej o imporcie z Chin: http://chiny24.com