Obsługa prawna firm – skuteczne przedsiębiorstwo

W przedsiębiorstwach mamy do czynienia z dużą ilością dokumentów, umów i regulaminów. Czasami zdarzają się także problemy z urzędem skarbowym lub sądem, dlatego warto zatrudnić kogoś, kto udzieli nam pomocy prawnej i w razie problemów będzie mógł nas reprezentować. Taką osobą może być radca prawny lub adwokat, który usprawni pracę naszej firmy i zminimalizuje problemy prawne poprzez odpowiednio skonstruowane umowy oraz niezawodną obronę.

Różnica między pracą adwokata a radcy prawnego

                Od 2015 roku tak naprawdę nie istnieje różnica w zakresie działalności adwokatów i radców prawnych, ponieważ ich prawa zostały ze sobą zrównane. Radcy prawni zyskali w ten sposób więcej uprawnień dzięki czemu mogą z powodzeniem występować jako reprezentant swojego klienta w każdej sprawie. Nie muszą już odsyłać swoich klientów do adwokatów, co daje duże możliwości i w końcu pozwala na dostrzeżenie radców prawnych, którzy teraz już niczym nie różnią się od brylujących, na salach sądowych, adwokatów. Zostało nam tylko czekać aż tendencja się zmieni i klienci zadecydują czyje usługi preferują.

Dlaczego, skutecznemu przedsiębiorstwu jest potrzebny skuteczny radca prawny

                Nie od dziś wiadomo, że biurokracja może zamęczyć człowieka, a już szczególnie ta wchodząca w zakres prawny. Takie zadania powinniśmy zostawić radcy prawnemu, który znając bardzo dobrze przepisy obowiązującego prawa będzie tworzyć umowy i nadzorować sytuację prawną firmy. Opieka prawna, zapewnienie bezpieczeństwa jest niezbędne do szybkiego i bezproblemowego rozwoju firmy.

kancelaria radców prawnych, radcowie prawni, obsługa prawna firm

Współpraca z radcą prawnym

                Współpraca z radcą prawnym, podobnie jak z adwokatem, powinna opierać się na zaufaniu, bez którego niemożliwe jest odpowiednie reprezentowanie klienta. Przemilczając ważne informacje sami sobie szkodzimy, ponieważ naszego obrońcy nic nie powinno zaskoczyć, powinien być przygotowany na wszystko, a do tego jest niezbędna współpraca obu stron.

Tak jak w każdych relacjach międzyludzkich liczy się też szacunek i kultura jaką darzymy siebie nawzajem. Wszystkim lepiej się pracuje, gdy te zasady są zachowane, a atmosfera pomiędzy współpracownikami nie jest toksyczna.

Prawne aspekty prowadzenia firmy

                Jedną z ważniejszych spraw, jakimi może się zająć radca prawny, są podatki. Wbrew pozorom tym zagadnieniem zajmują się nie tylko księgowi, ponieważ w razie kłopotów z Urzędem Skarbowym radca prawny może zminimalizować nasze straty finansowe i zmniejszyć skutki jakie mogą wyniknąć po ewentualnej kontroli.

Pozostały zakres pomocy jaką oferuje nam kancelaria radcy prawnego, dotyczy między innymi konsultacji w sprawie podpisywania umów. Sprawdza je pod kątem zgodności z prawem oraz interesami klienta, a przede wszystkim wyłapuje drobne kluczki prawne, które mogłyby zaszkodzić pracodawcom. W przedsiębiorstwach oczywiście nie tylko podpisuje się umowy, ale także daje się je do podpisania, dlatego też zadaniem radcy prawnego jest także skonstruowanie w odpowiedni sposób umów i szablonów różnego rodzaju pism, tak aby były zgodne z obowiązującym prawem. Oprócz tego służy jako organ doradczy, to do niego zwraca się firma w celu konsultacji prawnej lub sporządzenia opinii.

Zdarza się także, że rola radcy prawnego w naszej firmie może się zmodyfikować, gdy firma napotka problemy w formie pozwów o odszkodowania lub oskarżenia na przykład o mobbing. Tak naprawdę nawet podczas ogłaszania upadłości przez firmę radca prawny nadal ma ręce pełne roboty, ponieważ musi prowadzić negocjacje z pracownikami, pomóc w rozwiązaniu stosunku pracy oraz w dopilnowaniu formalności związanych z windykacją lub upadłością.

Konsultacji prawne oferuje Kancelaria Dalkowska Jeżowska , działająca w Szczecinie, ale kierujące swoją działalność do firm i osób z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.