5 powodów, dla których warto zorganizować imprezę firmową

Imprezy firmowe to zazwyczaj pierwsza pozycja usuwana z budżetu w momencie, kiedy przedsiębiorstwo musi ciąć koszty. Bardzo często właściciele uważają, że takie eventy nie są konieczne, a ludzie nie zauważą, kiedy ich zabraknie. To jednak nieprawda.

Niezależnie od tego czy to coroczna ceremonia rozdania nagród i kolacja, letni piknik rodzinny czy impreza świąteczna, to coś więcej niż powód, by odpocząć. Takie wydarzenia pomagają przywiązać do firmy i jej wartości pracowników. Imprezy firmowe promują kreatywność, podnoszą morale i tworzą bardziej zgrany zespół.

Doceń pracowników

Imprezy firmowe, zwłaszcza uroczyste wręczanie nagród, to wspaniały sposób na pokazanie podstawowych wartości i kultury przedsiębiorstwa. Pracownicy otrzymują nagrody za swoją pracę i czują się wyróżnieni, wiedzą, że robią coś wartościowego. Okazujesz im w ten sposób uznanie, na które zasługują. Dzięki temu czują się doceniani i ważni, a to z kolei sprawia, że mają więcej zapału do pracy i poprawia wydajność.

Integracja zespołu

Tego typu wydarzenia to świetny sposób na poprawienie współpracy w zespole. Imprezy firmowe przełamują mury i bariery w miejscu pracy. Często zdarza się, że pomiędzy kierownictwem a pracownikami powstaje dystans. Można go zmniejszyć lub zlikwidować, tworząc wydarzenie poza miejscem pracy, gdzie wszyscy mogą się poznać. Poznając się jako ludzi będzie nam łatwiej ze sobą współpracować.

organizacja imprez firmowych

Jesteśmy bardziej wyrozumiali dla kolegi, który nigdy nie zostaje po godzinach, kiedy wiemy, że musi o określonej godzinie odebrać dziecko z przedszkola. Zyskują na tym również przełożeni, którzy z jednej strony pokazują, że sami są fajnymi ludźmi, a z drugiej poznają motywacje swoich podwładnych.

Pobudzaj kreatywność

Impreza firmowa, poza standardowym środowiskiem pracy, zmusza zespół do nieszablonowego myślenia. W takich warunkach pracownicy mają okazję porozmawiać z ludźmi, z którymi na co dzień nie współpracują. Zrozumieć przy okazji działanie innych działów i być może znaleźć nowe rozwiązania, które usprawnią ich pracę.

Na takich wydarzeniach poznaje się osoby, z którymi jeszcze się nie współpracowało, ale być może niedługo się będzie. Rozmowy w luźnej, nieformalnej atmosferze pobudzają kreatywność i pomagają wpaść na nowe, oryginalne pomysły do których można wrócić w poniedziałek.

Podnieś morale firmy

Takie eventy to idealna okazja, by podnieść morale firmy. Okazuje się, że mają one bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników. Dzięki temu są oni bardziej zmotywowani i rośnie ich wydajność. To z kolei jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces firmy. Jest to więc wystarczający powód, by zorganizować imprezę firmową.

Ułatw sobie rekrutację

Nie od dziś wiadomo, że obecnie rynek pracy należy do pracowników, a nie do pracodawców. Sprawdzeni specjaliści mają wiele ofert i musimy ich przekonywać, by wybrali nasz zespół. Imprezy firmowe pomogą nam tu podwójnie. Z jednej strony doceniani i zmotywowani pracownicy nie będą od nas odchodzić, więc będziemy mieli mniej wakatów do zapełnienia. Co więcej będą naszymi ambasadorami polecającymi to miejsce znajomym. Jest to ważny element employer brandingu.

Z drugiej strony możemy pochwalić się relacjami z takich wydarzeń w social mediach. Pokażemy, że dbamy o pracowników, a atmosfera w firmie jest wspaniała.

Współpraca: 2t.com.pl/organizacja-imprez/